Çekmeköy Toner Dolum Firmaları

Printer Teknik Servisi

Printer Teknik Servisi

Büro makinelerinin sahip olunabilirlik değerleri yükselince üretici firmalar çaşitli ar ge çalışmları sonucu yeni boyutlarda ve maliyeti hesaplı cihazlar üretme konusunda başarı elde ettiler. önce yazıcıyı fotokopiyi scanner- tarayıcıyı ve faksı ayrı ayrı ürettiler sonra yazıcının üzerine tarayıcıyı monte ederek faks kartınıda içine yerleştirerek görünüşte büyük büro makinelerine benzeyen ama sarf malzeme ömürü açısından onlar kadar dayanıklı olmayan cihazlar üretmeyi başardılar.  amaç teknik servis ve tamir bakım ve onarım maliyetleri konusunda üçüncü kişiler olan tamircileri devre dışı bırakarak sorunsuz çalışabilen büro makineleri yapmaktı. büyük büro makinelerinin içindeki devasa parçalar olan drum toner developer drum blade starter doctor blade pcr press roller heatroller bushing thermistör expolamp heatroller lamp vb birçok parça ayrı ayrı maliyet olarak müşteriye yansıyordu.müşteri sadece toneri alıyodu tasarımı kutu tanktan ibaretti. diğer sarf malzelemer ortalama beş yada on toner değişiminde tıpkı oto bakımında olduğu gibi kullanıcının önüne geliyordu.

Şimdi yukarıda listelediğimiz sarflar toner image unit yada fixtage image unit olarak sadece iki gruba ayrıldı, tüm parçalar bu ünitelere sıkıştırıldı toner bitince listedeki parçalarda ünite içinde onunla birlikte değiştiği için her seferinde büro makinesi kendini güncelleyip canlı kaliteli baskı vermeyi başardı.

Hesap edilemeyen bir şey vardıki buda yeni konsept ile pazara sunulacak olan bu image unitlerin kullanıcıya maliyetleri ne olacaktı. sahip olunabilirliği zayıflayan devasa cihazların yerini alacak bu büro makinelerinin pazar satış fiyatı iyi olsada sarf malzeme  tüketim ürünleri satış fiyatı maalesef iyi hesaplanmamıştı. halk arasında yüzü astarını geçiçiyor deyimi ağır basmaya başlayınca ekonomik yönden kurumsal açıdan pasif olan son kullanıcılar  ortaya çıkan alternatif seçenekleri menfi yönde olduğu düşüncesi ile değerlendirmeye aldılar. muadil toner veya doldurma toner geri dönüşüm toner seçenekleri maliyetleri yönünden hesaplı bulunarak olası cihaza zarar verme ihtimalleri göze alınıp tercih edilmeye başlandılar.

Son kullanıcılar önce en ucuz toner dolumunu yada muail toneri tercih edip problem yaşamaya başlayınca bu seferde dolum tonerin en kalitesini araştırıp kulanım yönünden tercih sebebi haline getirdiler  günümüzde halen geçerli olan kural son cümlemizde belirttiğimiz gibi en ucuz dolum  toneri değilde en kaliteli dolum toneri tercih edenlerin pazarı belirlediği çizgi yönünde ilerlemektedir.  örneğin 600 tl olan fotokopi makinesinin  sarf malzemesi yani toner ünitesi ortalama 80$ - 100$ arasında değişmektedir tl olarak 120tl- 180tl arasında bir fiyat ortalaması kullanıcının önüne gelmektedir üç ayda üçkere tüketim ürünü alan müşteri cihaz fiyatına eş değer maliyeti yakalıyor. maliyet bu şekilde olunca  son kullanıcı 24 aylık  garanti sürecinin bitimini beklemeden sarf malzeme tüketim alternatiflerini ister istemez değerlendiriyor.

Buna rağmen yazıcıların printerlerin officejetlerin all in one ların plotterlerin arıza olasılıkları gerek toner yüzünden olsun gerekse mekanik olsun bir türlü engellenememiştir.

Sayfalar

 

Hızlı Erşim

Bizimle iletişim kurmak için iletişim sayfamızı kullanabilir veya aşağıdaki e-posta ve telefon bilgileri üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Ofis : +90 216 398 39 44
Fax: +90 216 316 52 45
Gsm : +90 546 462 87 85 - 554 584 64 10
Email :

Ürün Sipariş Formu

Acil toner siparişi için aşağıdaki formu lütfen eksiksiz doldurunuz.

Bu form doğrudan adresine gönderilmektedir. Form haricinde de bu e-posta adresinden bizimle iletişim kurabilirsiniz. Size geri dönüş yapabilmemiz için lütfen e-posta adresinizi doğru olarak belirtin.

Diğer Kuruluşlarımız

Toner Ofisi : www.tonerofisi.com